Kodulehe kiiruse optimeerimine on tänasel päeval veelgi olulisem kui aastaid tagasi. Selleks, et oskaksid teha targemaid otsuseid, võttes arvesse ka oma kodulehe kiirust, võtame täna vaatluse alla WordPressi vahemälu ehk cache pluginad.

Võrdleme järgnevaid pistikprogramme:

  • W3 Total Cache
  • WP Super Cache
  • WP Fastest Cache
  • Cache Enabler
  • Autoptimize
  • WP Rocket

Pluginad

W3 Total Cache

WordPressi hinnang 4.4, üle ühe miljoni aktiivse allalaadimise

Esimene asi, mida W3 Total Cache plugina puhul märkad, on see, et tegemist on väga keeruka ja põhjaliku pluginaga. Kui otsid lahendust, mille puhul tuleb plugin üksnes installida, tööle panna ja ongi valmis, siis W3 Total Cache kindlasti ei ole Sinu jaoks.

Pistikprogrammil on üle 15 tab’i ja lehe sätteid. Seega leht on sobilik neile, kes otsivad täielikku kontrolli. Keskmisele veebilehe omanikule me pigem seda ei soovitaks.

WP Super Cache

WordPressi hinnang 4.3, üle kahe miljoni aktiivse allalaadimise

WP Super Cache on tavakasutajale palju paremini hallatav cache plugin. Kuigi lehel on kokku seitse valikute tab’i, siis on olemas ka “lihtne” tab, mis võimaldab vahemällu salvestamise sisse või välja lülitada.

Kui soovid rohkem detailidesse minna, siis saab kasutada Advance tab’i. WP Super Cache sobib tavakasutajale just oma kasutamise ja seadistuse lihtsuse tõttu. Kui oled juba aga järgmise leveli kasutaja, siis võiks W3 Total Cache poole vaadata.

WP Fastest Cache

WordPressi hinnang 4.9, üle ühe miljoni aktiivse allalaadimise

WP Fastest Cache pluginat on eelmisest kahest lihtsam seadistada ja ka kasutada, aga sel pole nii palju võimalusi minimeerimise seadistamiseks. Pluginat katsetades juhtus olukord, kus hoolimata sellest, et seade oli sisse lülitatud, siis ei vähendanud see ikkagi korralikult HTML-koodi. Kui tegemist oli mõne ajutise veaga, mis ära parandatakse (või lugemise hetkeks ehk on seda juba tehtud), mitte püsiva apsakaga, siis võiks WP Fastest Cache olla isegi üks go-to caching pluginaid.

Cache Enabler

WordPressi hinnang 4.4, üle saja tuhande aktiivse allalaadimise

Cache Enabler on äärmiselt lihtne plugin. Sätete lehel on ainult neli valikut (cache expiry, cache behavior, cache exclusions, cache minification) ja seega on ta ürpis kasutajasõbralik kõigile.

Cache Enableri ainus miinus see, et see lihtsalt teeb vahemällu salvestamist ja ei midagi muud. Näiteks puudub võimalus tegevusele removing query strings from static resources.

Autoptimize

WordPressi hinnang 4.7, üle ühe miljoni aktiivse allalaadimise

Autoptimize on suurepärane väike plugin, mis teeb kõik ära ühe korraga ning on lihtne kasutada. Lihtsus tähendab muidugi ka seda, et väga palju mänguruumi pluginat enda järgi seadistamiseks ei ole. Siiski tundub, et see teeb veebisaidi optimeerimisel suurepärast tööd, isegi ilma W3 Total Cache või sarnaste pistikprogrammide manuaalsete valikuteta.

Autoptimize’il on ka valik, mida ei ole teiste pluginate puhul täheldanud – võimalus valida, kuidas käsitleda Google Fonts’e (eelmalda, liida teiste fondifailidega või ära tee mitte midagi), kui neid veebilehel kasutatakse.

WP Rocket

WordPressi hinnangu ja allalaadimise info puudub, kuna puudub tasuta versioon

WP Rocket on ainuke tasuline plugin meie listis. Seega, et püsida konkurendivõimeline, peaks ta olema tõeliselt hea. Kuigi testimise käigus tõesti saavutas plugin väga häid tulemusi, siis vahe tasuta pluginatega ei ole märkimisväärselt suur.

WP Rocketit on lihtne seadistada ning sarnaneb see WP Fastest Cache, Cache Enabler ja Autoptimize pluginatele. Valikuvõimalusi ei ole palju, aga need, mis olemas, on väga lihtsasti mõistetavad. Tegemist on hea pluginaga, aga kui eelarvega on kitsas, siis vali mõni tasuta pluginatest.

Kokkuvõte

Kui midagi antud postitusest endaga kaasa võtta, siis seda, et cache plugina puudumine on halvem kui ükskõik millise ülal mainitud cache plugina olemasolu. Kõnealused pluginad on võrdlemisi sarnaste funktsioonidega. Leia enda jaoks see parim katsetades või usalda end meie kätesse. Võta ühendust info@meediadisain.com ja teeme Sinu kodulehe kiiremaks!