E-poe tegemine on edukas kui võetakse arvesse ka integreeritus. See tähendab, et koduleht peab olema korralikult programmeeritud, disainitud ja hallatud ning et selle funktsioonid peavad toimima pikas perspektiivis. Üsna tihti on õigest integratsioonist rääkimine lihtsam kui selle tegemine. See on keeruline protsess, millega võivad kaasneda mitmed ettenägematud probleemid, kui kogu vajalikku infot ei võeta kohe alguses arvesse. Järgmiseks toon välja 5 asja, mida peab pidama silmas eduka e-poe tegemisel, millega e-kaubandusega tegelevad ettevõtted tihti kokku puutuvad ning selgitan, kuidas peaks veebilehe projekti planeerima, et vältida hilisemaid probleeme.
1. Õige platvormi valimine e-poe tegemisel
Erinevad tüüpi firmad vajavad erinevaid platvorme. Suure tootearvuga ning tehingutele keskenduvatel kauplejatel on täiesti teised vajadused kui näiteks blogijatel või sisule keskenduvatel ettevõtjatel. Eeldused platvormile tuleb kohe alguses läbi kaaluda, kuna vale platvorm võib hakata hiljem suuri probleeme tekitama: veebileht võib kokku joosta, serveriga võivad probleemid tekkida, vahelehed liiga aeglaselt laadida, jne. Niisuguste ebakõlade tõttu võid kaotada tehinguid ja kliente, vajada kodulehe täielikku ümberdisaini või puutuda kokku muude kulukate tagajärgedega. Et neid vältida, peaksid platvorme uurides kaaluma läbi kõikvõimalikud faktorid nagu eelarve, äri olemus, veebilehe eesmärgid, kasvupotentsiaal jne. Vali platvorm, mis vastab su vajadustele kõige paremini ning toetab veebilehte ka pikemas perspektiivis.
2. Taustkoodi sünkroonimine
Kodulehe taustamehaanika peab olema korralikult sünkroonitud, st programmeeritud ja ehitatud nii, et kõik töötab õigesti nii kohe alguses kui ka pikas perspektiivis. Tihtipeale see nii ei ole ning kodulehte ei õnnestu ehitada üles korralikult ja efektiivselt. Miks? Kui kodulehte arendatakse näiteks mitmes faasis ning kaasatakse mitmeid arendajaid, võivad eri tegijate koodid omavahel konflikti sattuda. Selle tulemuseks võivad olla kokkusobimatud ühendused, mittetoimivad lisad ja ühesõnaga probleemne taustkood, mille peal koduleht ei tööta sujuvalt. Sellisel juhul peab kogu veebilehe suure tõenäosusega ümber programmeerima ja disainima, mis tähendab aga kaotatud tulu ja aega ning tarbetuid kulutusi. Niisuguse probleemi vältimiseks ja sünkroonitud kodulehe rajamiseks tuleb palgata ettenägelikud veebiarendajad, kes peavad silmas ettevõtja eesmärke, turgu ja eelarvet ning uurivad automatiseerimise ja integreerimise vajadused välja enne veebilehe ehitamise algust. Ettenägeliku planeerimise tulemuseks on tugev ja sünkroonitud taustakood, millega ei teki hiljem probleeme.
3. Ülesehituse paikapanek
Järgmisena tuleb panna paika veebilehe ülesehitus, lähtudes ettevõtte eesmärkidest ja sihtgrupist. Sageli juhtub, et e-kauplejad ei tea, mida nende veebilehele vaja on, et see klienti haaraks ning talle mugav kasutada oleks. Või siis kaotab koduleheomanik aja jooksul neist asjadest ülevaate. B2B ehk ettevõtjalt ettevõtjale suunatud veebileht võib vajada väga tugevalt arendatud ning funktsionaalset taustakoodi, samas kui B2C ehk kliendile suunatud kodulehe rajamisel peab pidama silmas kasutajale orienteeritud vahendeid nagu efektiivsed lehitsemisfunktsioonid, turundus ning huvi äratav ning tehingule ärgitav disain. Olenemata situatsioonist tuleks ettevõtjal lähtuda alati laiematest eesmärkidest ning neid veebilehe arendamisel silma ees hoida. Õiged otsused veebilehe ülesehituse osas hoiavad ära integratsiooniprobleemid ning tagavad pikaajalise edu.
4. Eesmärkide kindlustamine ja evolutsioon
E-kaubandusettevõtja peab olema muudatustele avatud ning vajadusel võimaldama nii oma veebilehel kui ka visioonil klientide tagasisidele vastavalt või ettevõtte kasvades teiseneda. See võib tunduda loomulik, aga sageli pole. Dünaamiline lähenemine eeldab ettevõtjalt dialoogi veebiarendajaga ning pidevat kodulehe hindamistööd, et viia juba kasutuses veebilehele sisse vajalikke muudatusi. Miks see nii tähtis on? Evolutsioon, muutus ja kasv on igasuguse edu eelduseks, eriti tehnoloogiavallas, kus staatiline visioon võib veebilehe progressile vee peale tõmmata. Seega tuleb e-kaubanduse veebilehe loomise igal sammul lähtuda arengule suunatud mõtteviisist. Vaid nii saavutab aja- ja asjakohase ning huvitava tulemuse.
5. Disainiekspertiis
Disain on veebilehe välimuse ja üleüldise edu oluline osa. Eduka kodulehe disain peegeldab ettevõtte sihti, tooni ja ärieesmärke ning aitab neile kaasa. Kuigi see tundub loomulik, on kodulehte tellides üllatavalt lihtne end esteetikasse ja trendidesse ära kaotada, mille tulemuseks on kehva funktsionaalsusega koduleht. Näiteks võidakse hetkel taga ajada parasjagu trendikat püsivat päist, kuid seda tehes ei arvestata faktiga, et allakerimisega kaasatulev päis jääb külastajale ette ning juhib tema tähelepanu võimalikult tehingult eemale. Kordan uuesti üle, et suure pildi silma ees hoidmine on äärmiselt tähtis ning produktiivsusele vastutöötavaid segajaid tuleb ignoreerida. Disainiotsused peavad olema kauapüsiva ja funktsionaalse efektiga.
Tutvu ka meie teenustega:
- Kodulehe valmistamine & Kodulehe tegemine
- E-poe valmistamine & E-poe tegemine
- Online broneerimissüsteem
- Kodulehe turvalisus & E-poe tutvalisus
Tasub teada: