Nii kogu veebilehe värskenduskuuri kui ka üksikute vahelehtede uuendamise juures kiputakse sageli eeldama, et veebilehe sisu ühildub uue disainiga ilma suurema vaevata.
Väiksemate kodulehtede või hästi korraldatud sisuhalduse korral võib see täiesti toimida. Suuremate kodulehtede juures, mida pole ammu värskendatud ning põhjalike disainimuutuste korral tasub aga kindlasti investeerida ka sisu värskendamisse.
Kuidas saada veebilehe sisu värskendamisest maksimaalset kasu:
Mõtle uuesti läbi veebilehe ärieesmärgid
Ärieesmärgid ja turundusprioriteedid võivad aja jooksul nihkuda. Tõenäoliselt on Sinu ettevõte praeguse kodulehe kasutamise ajal kasvanud ja laienenud. Võib-olla tuleks lisada uusi tootekirjeldusi, mida praeguse kodulehe valmistamise ajal veel olemas ei olnud? Või sooviksid äkki eemaldada teenuseid, mida enam ei pakuta?
Samuti võib Su kodulehe eesmärk olla muutunud. Näiteks paljude noorte firmade fookus on tootel või teenusel. Kui aga äri on juba hästi tuntud, võib olla tähtsam hoopis töötajate leidmine ja meeskonna arendus. See muutus ei eelda tingimata uusi vahelehti või uut sisu, vaid muutust kodulehe ehituses, mis tooks spetsiifilise sisu kodulehe külastaja jaoks paremini esile.
Kui oled oma ärieesmärgid ja kodulehe sihid selgeks mõelnud, võid need kaks asja ühendada – isegi kui mitte otseselt. Näiteks võib kodulehe kõige tähtsam eesmärk olla ressursside allalaadimine, kuna see viib uute kontaktideni ja need omakorda müükideni. Kirjuta ahvatlevaid tegevuskutseid (call-to-action), mis tõmbavad külastajaid kodulehe menüüdesse sukelduma ja seal ringi liikuma.
Tea, mis töötab… ja mis ei tööta
Võta aega oma käesolevate Analyticsi tulemuste üle vaatamiseks, enne kui otsustad, mida praeguselt kodulehelt uuele üle kanda. Kui mõni vaheleht või teema on eriti populaarsed, ära lase neil uuenduse tuultes kaduma minna.
Kui mõni vaheleht jällegi ei tööta, võta aega olukorra analüüsiks. Kas vahelehe teema pole enam asjakohane? Kas see ei paku seda infot, mida külastajad otsivad? Kas see võiks oma sisu edukamalt edastada selgema teksti või parema visuaali abil?
Sisu välimusest räägin peagi lähemalt, kuid sisu ja disain käivad käsikäes. Kui kodulehel on infot, mida pead tõeliselt vajalikuks edastada, kuid mis ei jõua kasutajateni, räägi oma disaineriga, kuidas seda uuel kodulehel tõhusamalt esile tuua.
Stiil loeb
Kas Sinu ettevõttel on olemas online-stiiligiid? Kui mitte, on kodulehe värskenduskuur selle loomiseks hea aeg. Kasutajad mäletavad tugevaid brände ning sisu on kasutajakogemusele keskenduva disaini märgiline koostisosa. Samade kasutajakogemusele keskenduvate põhimõtete ja parimate praktikate rakendamine nii sisus kui ka disainis võivad kasutajakogemust märkimisväärselt parandada.
Kui Sul seda juba pole, loo kindlasti ka sõnumite raamistik. See on suurepärane harjutus peamiste sihtgruppide tuvastamiseks ning neile sõnumite edastamise planeerimiseks. Võta eesmärgiks kasutada selget keelt ja ühtlast tooni kogu veebilehel, et kasutajakogemus oleks positiivne ja meeldejääv.
Toimeta, toimeta, toimeta… ja siis toimeta veel natuke.
Me kõik teame, et inimesed ei loe. Praegusel ajal on kõikjal meie ümber nii palju informatsiooni, et enamik inimesi loeb skanneerides. Me upume infosse, seega mida lakoonilisemalt suudad oma sõnumi edastada, seda kindlam on, et lugeja suudab selle ära seedida.
Alusta pilkupüüdvatest pealkirjadest, punktidega loeteludest ja tegevuskutsetest. Püüa esmalt lugeja tähelepanu ning liigu seejärel detailideni nende jaoks, kes soovivad lugeda rohkem. Jälgi igat sõna. Isegi pikemates tekstisektsioonides veendu, et iga detail midagi edastaks.
Kus vähegi võimalik, väldi tekstides moesõnu ja slängi. Need võivad põhjustada paljude lugejate lahkumist veebilehelt. Kui Sinu ettevõtte tegevusala sisaldab palju spetsiifilist terminoloogiat, ei ole põhjust seda vältida. Igal juhul veendu, et kirjutaksid kaasahaaravalt ning räägiksid lugu, mis hoiab lugeja huvi üleval.
Kuidas see välja näeb?
Viimaks vaata asi üle ja mõtle, kuidas sisu tegelikult veebilehel välja näeb. Mainisin juba eelnevalt, et ka sisu on disainielement. Sa soovid haarata tähelepanu heade, mitte halbade asjadega, seega peab tekst veebilehe välimuse ja tundega kokku mängima.
Vaata tekstikohad üle: kummalised murdumised, liiga palju poolitamist, üksikult „rippuma“ jäänud sõnad, piltide alla või peale jäänud tekst, ikoonide ja kujunditega kokkusobimatu tekst. Et selliseid probleeme ei juhtuks, vaata oma tekst ja disain mõlemad mitu korda üle.
Ja ära unusta mobiile! Mobiilseadmed domineerivad infotarbimises ülekaalukalt – USA-s möödub tervelt 70% Internetis veedetud ajast mobiilseadmetes. Pole põhjust valmistada eraldi kodulehte mobiilseadmete jaoks, kuid on väga tähtis veenduda, et veebilehe disain oleks nendega kohalduv. Oma kodulehtede juures kasutame mobiilisõbralikku WordPressi, kuid enne uue kodulehe avamist tuleb seda erinevates seadmetes testida, et veenduda mobiilseadmetest saadava kasutajakogemuse kvaliteedis.
Kui soovid oma kodulehte ja selle sisu värskendada, anna meile teada! Meie strateegid ja copywriterid annavad meeleldi head nõu!
Tutvu ka meie teenustega:
- Kodulehe valmistamine & Kodulehe tegemine
- E-poe valmistamine & E-poe tegemine
- Online broneerimissüsteem
- Kodulehe turvalisus & E-poe tutvalisus
Tasub teada: