Kas oled kunagi kuulnud sarjast nimega “MythBusters”? Tegemist on tõeliselt põneva vaatemänguga, kus võetakse ette tuntud müüdid ning üritatakse aru saada, kas nendel müütidel on tõepõhi all või mitte. Täna võtame sellest sarjast pisut snitti ning piilume kõige enam levinud WordPressi müütidesse.
Siin on 10 levinud müüti WordPressi kohta, mida me kohe rõõmuga ümber lükkama hakkame. Nii et, kui oled alles oma WordPressi teekonna alguses, siis loodame, et antud postitus teeb Sinu elu pisut lihtsamaks.
WordPressiga kodulehe tegemine on tasuta.
WordPressi põhitarkvara saab tasuta alla laadida ning kasutada. Isegi päris suur hulk pluginaid ja teemasid on tasuta saadaval. Aga WordPressi siiski ei ole täielikult tasuta ja kui Sa soovid hästi tehtud veebilehte, siis paratamatult pead investeerima preemium pluginatesse ja teemadesse. Kui soovid professionaalselt tehtud veebilehte, siis pead palkama selleks arendajad.
WordPress on lihtsalt üks blogimistöörist.
Kuigi WordPress sai alguse blogimiseks mõeldud platvormina, siis sellest ajast alates on ta teinud hüppelise kasvu. Nüüd saab CMS-i (sisuhaldussüsteemi) kasutada selliste platvormide loomiseks nagu e-kaubanduse veebisaidid, ettevõtete kodulehed, portfooliod, kataloogid, liikmesaidid ja veebifoorumid.
WordPressiga ei saa ehitada veebipoodi.
Õigete muudatustega saad WordPressiga peaaegu kõike luua, sealhulgas e-kaubanduse veebisaiti (või veebipoodi). E-kaubanduse platvormi jaoks on esimene asi, mida vajad, WooCommerce’i pistikprogramm, mida kasutab 28% kõigist veebipoodidest üle maailma ja mida on seni alla laaditud üle 30 miljoni.
WordPress ei saa Sulle tuge pakkuda.
Kuigi WordPressi tasuta versioonil pole reaalajas vestluse tugivõimalust, on see funktsioon mitmel paketil siiski olemas. Aga isegi, kui Sa ei pääse vestlustoe juurde, pakub WordPress tugidokumentatsiooni ja -foorumit, mida saad kasutada alati, kui abi vajad.
Lisaks nendele valikutele on olemas ka palju abistavaid blogisi ja YouTube’i kanaleid.
WordPressi kasutamiseks on vaja koodi tunda.
Kuigi mõned kodeerimisalased teadmised või kogemused tulevad kasuks, pole see WordPressis veebisaidiga alustamiseks vajalik. Saad kasutada eelnevalt valmistatud pluginaid ja teemasid. Hea mõte oleks uurida oma veebisaidi menüüd ja vaadata, mida iga nupp teeb.
WordPressi veebilehed ei ole turvalised.
Olenemata CMS-ist võib iga veebileht kannatada pahavara ja häkkerite rünnakute all. Seetõttu tuleb WordPress pidevalt välja uuendustega, mis muudavad platvormi paremaks ja turvalisemaks. Soovitame lugeda ka meie postitust veebilehe turvalisusest ning nippidest, mida võiks alati meeles hoida ning kontrollida.
WordPress on mõeldud ainult idufirmadele või väikeettevõtetele.
Juurdepääsetavuse tõttu sobib WordPress ideaalselt alustavatele või väikeettevõtetele, kes ei saa oma veebilehe alla kohe suuri summasid investeerida. Kuna WordPress pakub palju tasuta vahendeid ning veebis leidub rohkelt õpetusi, siis saab tegelikult igaüks luua lihtsa toimiva veebilehe.
WordPressis saab luua ka keerukamaid veebilehti, mis sobivad hästi suurematele ettevõtetele. Tegelikult on ka sellised suured ettevõtted nagu NBC News, TechCrunch, The New York Times ja TED Blog kasutanud WordPressi oma veebilehtede loomiseks. Neid lehti külastavad iga päev tuhanded, kui mitte miljonid internetikasutajad.
Võid kasutada nii palju pluginaid, kui hing ihkab.
Pluginad aitavad meil oma veebilehti ehitada, pakkudes neile erifunktsioone (nt WooCommerce’iga saab teha turvalisi makseid ja tarneintegratsioone) ning optimeerides neid parema kujunduse, kõrgema turvalisuse jne abil. Aga liiga paljude pluginate korraga kasutamisel võib olla vastupidine efekt. Maksimaalne WordPressi pluginate arv, mida veebisaidil soovitame kasutada, on vahemikus 20–30.
WordPress ei ole SEO-sõbralik.
Kui lehel on hea SEO, siis tähendab see seda, et veebileht napsab endale Google’i otsingumootori edetabelis mõne esikoha. See omakorda tähendab lõpuks rohkem veebislehe külastusi ja potentsiaalseid kliente. SEO osas pakub WordPress suurt hulka SEO-pluginaid ja see võib muuta isegi kõige elementaarsemad SEO-tavad hõlpsasti saavutatavaks.
WordPressiga saad kõike ise teha.
Nüüdseks teame, et WordPress on kasutajasõbralik ja sobib suurepäraselt ettevõtjatele, kes alles alustavad oma äriga. Teame ka, et WordPress sobib suurematele ettevõtetele, kes vajavad keerukamaid kodulehti.
Mida keerulisem on Sinu veebileht ja mida rohkem liiklust see saab, seda tähtsamaks muutub ka veebiarendajate olemasolu, kes hooldaks ja parandaks võimalikke probleeme. Kui Sinu veebileht kasvab, siis soovitame otsida endale hea arendaja, kes aitab kasvuga toime tulla.
Kokkkuvõte
Internetis levib palju müüte ja on lihtne end nende sisse ära kaotada. Kui aga räägime WordPressist, siis tea, et on nii palju häid materjale, kust info tõesust kontrollida. Küsimuste korral võib alati pöörduda ka Meedia Disaini spetsialistide poole.